• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Yüzü ince göstermek için yapılabilecekler!

Yüzü ince göstermek için yapılabilecekler!

Yüzü geniş olan kadınlar ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar, olduklarından daha kilolu görünmektedirler. Üzerlerine giydikleri çok zarif ve oldukça şık elbise vücutlarına çok yakışsa da yüzleri işi bozabilir. Çünkü yüzlerinden şişman olduğu düşünülen kadınlar için pek çok elbise fazla abartılıymış gibi görünebilir.

Ancak yüz şeklinizle ilgili ne kadar çok sıkıntı yaşarsanız yaşayın, yüz şeklinizi istediğiniz kadar değiştirmek isteyin, yüz şeklinizi bırakıp başka bir şekil seçme şansınız yoktur. Yüz şekliniz sizindir. Ve birkaç hile ile istediğiniz şekilde gösterebilirsiniz.

Yüzün görüntüsü saç şekliniz değiştikçe değişecektir. Bu nedenle saçlarınızı yüzünüzü uzun gösterecek şekillerde yapmayı terci edin. Bunlardan bir tanesi atkuyruğu yapmaktır. Ancak bu atkuyruğu çok yukardan ya da çok ağadan olmamalıdır. Bu yüzü uzun göstermek için kullanılan en basit hiledir.

Yüzü ince göstermek içinyapılabilecek bir başka saç hilesi ise saçın önlerini kabartmaktır. Bu kabarıklığın çok abartılı olmasına gerek yoktur. Küçük bir kelebek tokayla saçlarınızın önlerini birleştirip arkadan tutturabilirsiniz.

Yüzün ince görünmesi konusunda saçlarının etkisinin büyük olacağını söylemiştik. Elbette saç rengi de bunu etkileyecektir. Açık renk saçlar yüzü ince olmayan biri için oldukça tehlikelidir. Bu nedenle yüzünüzü ince göstermek istiyorsanız saçlarınız için koyu tonlarını seçin. En azından yüzün yanlarının koyu olması etkisini gösterecektir.

Aksesuarlarınız da yüz şeklinizin farklı görünmesine sebep olacaktır. Yüzde bulunan tek aksesuar küpe olduğuna göre seçeceğiniz küpe çok önemlidir. Eğer yüzünüz ince gözüksün istiyorsanız uzun küpeler seçmeniz mantıklı olacaktır.

Göz makyajını da bilinçli bir şekilde yaparsanız yüzünüz incecik görünecektir. Göz kalemini gözlerinizden biraz taşırın. Bu dikkatleri gözlerinizde toplayacaktır. Böylece yüzünüz sadece ince görünmekle kalmayacaktır aynı zamanda çekici bir hal de alacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?