• DOLAR
    8,4047
    %-0,28
  • EURO
    10,1808
    %-0,94
  • ALTIN
    507,39
    %-1,35
  • BIST
    1.461
    %0,29
Yüz germe ameliyatı nedir, nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatı nedir, nasıl yapılır?

Kadınların gözde estetik ameliyatlarından olan yüz germe ameliyatı hakkında bilmek istedikleriniz ve merak ettikleriniz var ise yazımızı okuyabilirsiniz.

Yaşınız ilerledikçe vücudunuzda da değişmeler yaşanmaktadır. Yer çekiminin etkisi ile yüzünüzde sarkmalar meydana gelir. İşte bu gevşeyip sarkmış olan deri fazlalıklarının alınarak, daha genç bir yüze kavuşma isteği ile yüz germe ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Yüz germe ameliyatı daha çok genel anestezi altında yapılmaktadır. Ancak bu ameliyat deri altından lokal anestezi şeklinde  de  yapılabilmektedir. Operasyon, hastadaki probleme göre üç ila altı saat kadar sürebilir. Bu ameliyatla birlikte üst ve göz kapak altlarına gençleştirme işlemi yapılabilir.

Operasyondan sonra hastada herhangi bir komplikasyon olmaması adına bir gece hastanede kalınması tavsiye edilir. Genellikle boyun bölgesinde işlem yapılan hastalara bir diren yerleştirilir ve bu diren kırk sekiz saat içinde çekilmektedir. Ameliyat sonrasında morluk ve şişlikler görülebilir. Bunlar da bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde geçmektedir. Fakat kişinin sosyal hayata geçmesi iki-üç haftayı bulmaktadır.

 

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi yüz germe ameliyatında da doğallık en önemli prensiptir. Eğer bu operasyon sonucunda doğal bir görüntü ortaya çıkmazsa o zaman operasyon başarısız kabul edilir. Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da küçük komplikasyonlar mevcuttur.

Hematom adını verdiğimiz kan toplanması, sigara içenlerde ya da diyabet hastalarında deri kaybı ve çürümesi gibi riskler mevcuttur. Bunların olmaması için operasyon öncesinde iyi bir planlama yapılıp hastanın problemleri iyi araştırılırsa bu tür risklerin görülme olasılığı azaltılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?