• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Yaşlanmayı geciktirmenin püf noktaları!

Yaşlanmayı geciktirmenin püf noktaları!

Hiçbir kadın yaşlanmaz istemez.  Dünya üzerinde yaşayan hangi kadına sorarsanız sorun size aynı cevabı verecektir. Peki yaşlanmanın etkilerinin geciktirmek ve önlemek için neler yapılabilir? Gelin birlikte inceleyelim.

 1. Uzmanlar kadınların birçoğunun aynaya gerektiği kadar bakmadığını belirtiyor. Aynaya bakmayan bir kadın yüüzndeki değişimleri asla fark edemez. Cildinini neye ihtiyaç olduğunu bilmediği içinde yaşlanma sürecini hızlı bir şekilde başlatır. Bu yüzden il tavsiyemiz gün ışığında cildinizi inceleyin. Değişimleri gözlemleyin ve neye htiyacı olduğunu beirleyin.
 2. Anti oksidan içerikli ürünlerin cilt için önemi büyüktür. Kadınlarında belirli bir yaştan sonra yaşlanmanın önüne geçmek için anti oksidan içerikli ürünler kullanması tavsiye edilir.
 3. Eğer cildinizdeki sorunalra keremler ve benzeri kozmetikler ile müdahaleler yeterli olmuyorsa lazer tedavilere başvurabilrisiiz. Cilt elastikiyetinden tutunda kırışıklar, lekeler için oldukça etkili lazer tedavileri günümzüde mevcuttur.
 4. Beslenmenize dikkat etmelisiniz. Özellikle hayatınızda şekeri yok denecek kadar azaltmalısınız. Şeker içerikli besinlerin tüketimini sınırlamanız tavsiye edilir. Çünkü şeker içeren besinlerin içerisindeki glükoz ciltti kolejen dokunun gevşemesine neden olmaktadır.
 5. Son olarak ilerleyen yaşlarda artık ufak müdahalelere başvurabilirsiniz. Sorunların başladığı bölgelere dolgu ve botoks işlemleri uygulamak yaşlanma etkilerini ortadan kaldıran çözümlerdendir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?