• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Yağlı cilt problemleri ve çözümleri!

Yağlı cilt problemleri ve çözümleri!

CNildimiz bizim en değerli giysimiz sloganı tam anlamıyla kadınları anlatmaktadır. Bu yüzden bakımı önemlidir. Hele birde yağlı bir cilde sahipseniz işiniz daha özen ister hale gelir. Yağlı cilt diğer cilt tiplerine zor bir cilt tipidir. Böyle bir cilt tipine sahipseniz işte size bazı ipuçları sunuyoruz ve işinizi kolaylaştırıyoruz.

 

Yağlı bir cilt de baktığınızda göze ilk çarpan noktaları parlak görünür ve gözenekleri geniştir. Cildin yağlı olması gözeneklerinde açık olmasına neden olmaktadır. Gözenek açık olunca yağ kolayca ortaya çıkmakta, yağ ortaya çıkınca da gözenek asla kapanamamaktadır. Bu yüzden bir kısır döngü meydana gelmektedir.

 

Yağlı cildi olan kişilerin en büyük sorunu görüntü ile alakalıdır. Çok yağlı olduğu için sürekli olarak parladığını, hatta bazı vakalarda yüzden ter akacakmış gibi görüntülerin ortaya çıktığını bile belirten kişiler vardır. Bunun dışında yağlı cilt ne kadar temizlense de kirliymiş gibi durur. Bunun nedeni açık olan gözeneklerin toz ve kir dolmaya hep müsait olmasıdır. Toz ve kir ile dolan gözenekler bu sefer siyah nokta problemine yol açmaktadır. Siyah noktası olan yağlı ciltler daha sonra sivilceye yol açabilmektedir. Çünkü siyah nokta aslında dıştan görünen yüzüdür. İç kısımda tıkanıklık nedeniyle oluşan damlacık şeklindeki yağlanma, bakterileri kendine çeker ve bakterilerden ötürü sivilceler oluşmaya başlar. Bunu engellemek için cildin kirden ve tozdan tamamen arındırılması şarttır. Her yağlı ciltte sivilce olacaktır diye bir kaide yoktur, çünkü kişiler eğer ciltlerine özen göstererek gereken temizliği uyguluyor ise, gözenekleri tıkanmaz ve sivilcelerde meydana gelmez.

 

Yağlı cildin bakımı günlük olarak mutlaka gerçekleştirilmelidir. Bu, günlük olarak su ile kullanılan temizleyiciler ve ardından toniklime şeklinde olabilir. Ayrıca pütürlü maskelerde haftada bir uygulanabilir. Fakat pütürlü peelingleri sivilce yokken kullanmakta fayda vardır. Aksi halde bu granüller cildin alt kısmını uyarmakta ve daha çok sivilce çıkışını sağlamaktadır.  Pütürlü peelinglerin dışında meyve asitli peelinglerde tercih edilebilir

 

Yağlı ciltlerin nemlendirici olarak su bazlı nemlendiricileri kullanmaları tavsiye edilir. Aslında yağlı ciltlerin temizliği iyi bir şekilde yapılır ise, nemlendiriciye ihtiyaç duyulmaz. Çünkü zaten yeterince doğal neme sahiptir. Yine güneş koruyucularını gün içinde sürmeyi ihmal etmemeliler. Günümüzde yağlı ciltler için özel olarak üretilmiş güneş koruyucuları mevcuttur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?