• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Nasır nedir? Neden olur ve nasıl tedavi edilir?

Nasır nedir? Neden olur ve nasıl tedavi edilir?

Nasır kadınların sıkça karşılaştığı sorunlardan biridir. Çoğu kez sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun için tedavi edilmesi şarttır.

Nasır kadınların yaşadığı sorunlardan biridir. Nasır, deride travmanın neden olduğu her yerde çıkabilir. Aslında derinin kendini korumak maksadıyla kalınlaşması sonucu ortaya çıkmaktadır. Nasır en çok travmaya maruz kalan ayakta ve elde görülür. Bunun dışında keman çalanların boyun bölgelerinde, namaz kılanların dirseklerinde ve dizlerinde görülebilir. Ayrıca kadınlarda yüksek topuklu ayakkabı ve dar kalıplı ayakkabı giyme nedeni ile görülebilir. Bunun dışında mesleki birtakım nedenlerden dolayı da nasır görülebilir.

Nasır genel olarak ilaçlarla tedavi edilir. Birtakım solüsyonlar oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Genelde hastalara bunlar önerilmektedir. Nasırları sık sık nasır törpüleri ile törpülemek ve ılık su banyoları ile yumuşatmakta fayda vardır. Nasır bantları kullanmak ta yarar sağlayabilir.

Nasırda ağrılı bir durum söz konusu ise o zaman cerrahi işlemler uygulanmak gerekmektedir. Ayrıca nasırda mutlaka nasırın nedenini ortadan kaldırmak gerekmektedir. Aksi halde nasır tedavi edilse dahi kendini tekrarlamaya devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?