• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
İnsülin iğneleri tarih olacak!

İnsülin iğneleri tarih olacak!

Diyabet hastalarının kâbusudur insülin iğnesi kullanmak. Hele birde iğneden korkuyorsanız bu iş sizin için kâbusa dönüşür. Sıkı durun! Yakın zamanda insülin iğnelerinden tamamen kurtulacaksınız..

Diyabet hastaları dünya üzerinde, gün geçtikçe çoğalmaya devam ediyor. Bu artışı göz ardı etmeyen uzmanlar çalışmalarını hızlandırarak bu hastaların daha kolay yollarla hayatlarını sürdürebilmesi için yeni umutlar üretiyor. Hastaların kullanmak zorunda oldukları insülin miktarını düşürerek hastalıkla mücadele şeklini değiştirmeyi planlıyorlar. Bunun için gerekli çalışmaları gün geçtikçe umut verici haberlere dönüşüyor.

Diyabet çok yönlü bir hastalık. Genetik olabildiği gibi obezite gibi durumlara bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden uzmanlar çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürmektedir.

Malum diyabet hastası olmak demek, günde en az iki kez insülin iğnelerinin bedeninizle buluşması demektir. Fakat uzmanlar bu zorluğu yaşayan diyabet hastalarına müjde vermekte gecikmedi. Amerika’da kısa süre önce kullanılmaya başlanan tablet şeklindeki insülinler yakında tüm ya da kullanılır hale gelecek.

Yaklaşık olarak 10 yıl içinde dünya insülin iğnesi kullanımı kısmen de olsa tarihe gömmüş olacak. Kısmen diyoruz çünkü artık iğne sayısı günde sadece bire inecek. 10 yılın sonunda gelişen teknoloji ile iğnenin yerini ağız yoluyla alınan tabletler alacak.

Bu haber tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de diyabet hastaları tarafından heyecanla karşılandı. İğnelerden tamamen kurtulmanın hayali ile eminiz birçok hastayı mutlu etmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?