• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Egzotik bölgelerde yaşayan kadınların güzellik sırları!

Egzotik bölgelerde yaşayan kadınların güzellik sırları!

Doğal yaşam her şeyin başlangıcı. Doğada var olan nimetleri katkısız olarak kullanıldığında her şey daha güzel ve sağlıklı olmaya devam ediyor. Şehirli kadın kirli hava, stres, sağlıksız beslenme ve katkılı ürünler ile güzelliğine gölge düşürüyor. Oysa egzotik bölgelerde yaşayan kadınlar yıllarca doğal güzelliklerini koruyor, şarap misali yaşlandıkça güzelleşiyorlar. Bunu neye mi borçlular? Gelin birlikte öğrenelim.

En önemli ipucu onlar asla fabrikasyon ürünler kullanmıyorlar. Kendi ürettikleri yağları ya da kremleri kullanıyorlar. Pürüzsüz bir cilde sahip olmalarının altında yatan en önemli neden de budur.

Doğal halde olan tahıllar ya da yemişleri öğüttükten sonra ciltlerine peeling amaçlı kullanıyorlar. Kullandıkları bu ürünleri günlük olarak üretip tükettikleri için etkisini daha hızlı görmektedirler. Gül suyu ya da badem yağı onların günlük bakımlarında vazgeçemedikleri ürünlerin başında geliyor.

Yine egzotik bölgelerde yaşayan bu kadınlar doğanın bir armağanı olan pirincin suyundan faydalanıyorlar. İçinde bulunan magnezyum, bakır ve B vitamini sayesinde ciltlerini besliyorlar. Böylece canlı ve ışıltılı bir cilde sahip oluyorlar.

Bitkilerden elde edilen doğal yağlar bu kadınların vazgeçilmez ürünler listesinde yer alıyor. En çok tercih ettikleri badem yağının arkasından yumuşaklık etkisinde oldukça başarılı olan sarı susam yağı geliyor. Genelde uygulama önce bu yağlar hafif olarak ısıtılıyor. Bunun dışında okaliptüs ile canlanma, sandal ağacı ile gevşeme ve ylang ylang ile onarma işlemlerini gerçekleştiriyorlar.

Bu yağları sadece ciltlerinde değil saçlarının güzel görünmesi içinde kullanıyorlar. Güzel kokulu ve canlı saçlar için bir şişe su içine birkaç damla kokusunu sevdikleri yağlardan damlatarak bunu kuru saçlarına uyguluyorlar ve kurumaya bırakıyorlar. Kuruduktan sonra saçlar hem güzel kokusuyla hem de parlaklığıyla adeta büyülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?