• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Detoks hakkında bilinmesi gerekenler!

Detoks hakkında bilinmesi gerekenler!

Pek çok kadın detoks kelimesini farklı yerlere çekerek yanlış uygulamalar yapmakta ve sağlıkları ile oynamaktadırlar. Peki, aslında detoksun anlamı nedir? Toksin denilen maddelerin vücuttan atılması olayına detoks denir. Genel olarak detoks nasıl olmalıdır? İdeal detoksu nasıl uygulayabilirim? Detoksun kadınlara faydaları nelerdir? Detoksun zararları nedir? Aklınızda olan bu soruları yazımızda cevaplandıracağız

1-Genel olarak detoks nasıl olmalıdır? Detoksun vücuda yararlı olması için bol bol su tüketmek, hareketli bir gün geçirmek,  sağlıklı ve düzenli beslenmek gerekir. Hareket anlamında günlük koşu, spor ve egzersiz gibi uygulamalar yapılabilir fakat en uygun olanı başta belirttiğimiz üç maddeden oluşan temel nedenlerdir.

2-İdeal detoksu nasıl uygulamalıyız? İdeal detoksa başta su tüketimine önem vererek başlamalıyız. Gün içerisinde 2-3 litre su tüketmek zorundayız. Su içmek detoks ve sağlığımız için çok önemlidir. Detoks için gereğinde fazla su tüketmek yararı olduğu kadar zararı da vardır. Meşrubat ve ayran gibi su tüketimine yardımcı olacak şeyler içebiliriz. Gün içerisinde kendinizi şartlandırın. Temiz hava almaya özen gösterin. Düzenli bir uyku saatlerine sahip olun. Metabolizmanızı yavaşlatmamak için günde 6-8 öğün yemeye özen gösterin. 6-8 öğünü dolu dolu değil sadece açlığınızı bastıracak şekilde tüketmeye dikkat edin. Gün içerisinde meyve, sebze, salatalar tüketmeye özen gösterin. Bunları öğünler arasına sıkıştırabilirsiniz. Her gün 15-30 dakika güneş ışığı almaya özen gösterin. Protein eksikliğini et yemekleri tüketerek giderin.

3-Detoksun faydaları nelerdir? Detoks vücutta biriken toksinleri dışarıya atmamıza yardımcı olmaktadır. Atılan bu toksinler sayesinde enerji dolu ve iyi hissedeceksiniz.

4-Detoksun zararları nelerdir? Detoks yanlış uygulanması sürecinde toksinlerin dışarıya atılamaması halinde kişiler yorgun, güçsüz, uykulu ve sinirli olabilirler. Bunların dışında fiziksel ve ruhsal sorunlar meydana gelebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?