• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Daha güçlü kirpikler için formüller!

Daha güçlü kirpikler için formüller!

Uzun ve gür kirpikler bir kadını her zaman daha çekici gösterir. Çünkü kirpiklerin belirginliği gözlere dikkat edilmesini kolaylaştırır. Bu nedenle rimeller makyajın olmazsa olmazıdır. Ancak bazı kişilerin kirpikleri oldukça güçsüzdür. Eğer kirpikleriniz güçsüzse en kaliteli rimeli bile kullansanız yeterli olmayacaktır.

Güçsüz kirpikler ile başınız dertte ise çok kolay bir formülle kirpikleriniz canlandırabilirsiniz. Hem kirpiklerinizi uzatacak hem gürleştirecek olan bu formülü oldukça küçük bir bütçe ayırarak hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler;

 • Bir bardak su
 • Bir çay kaşığı Hint yağı
 • Dolu dolu bir tatlı kaşığı kakao yağı

Kirpikler için hazırlayacağımız güçlendirici karışıma bir bardak suyu kaynatarak başlıyoruz. Kaynayan su ile diğer malzemeleri karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra karışımı ısıtacağız. Krem kıvamına gelince altını kapatıyoruz. Kirpik güçlendirici soğuduktan sonra kullanıma hazır olacak

Kirpikleri canlandırmak için kullanacağınız bu karışım size on beş gün yetecektir. Her gece yatmadan sürmeye özen gösterirseniz sonucunu alacaksınız.

Kirpiklerin canlanması yapabileceğiniz başka şeyler de var. Saç uzatmak isteyenlerin sıkça kullandığı ve yararını gördüğü badem yağını kirpikleriniz için de kullanmanız mümkün. Badem yağı saçlar için kullanılırken şampuan ile karıştırıyorduk. Ancak kirpikler için daha az badem yağına ihtiyaç olduğu için hiçbir şeyle karıştırmadan kullanmanız mümkün.

Kirpiklerin güçlenmesi için yapılabilecek bir başka formül ise yine badem yağı ve Hint yağı kullanılarak yapılıyor. Eğer bu iki doğal yağı eşit miktarda karıştırır ve yatmadan önce kullanılırsa etkisini rahatlıkla gösterecektir.

Bu karışımlar güçlü kirpikler için oldukça etkiliformüllerdir. Ancak kirpikler için fazlasıyla yararlı olan bu karışımları kullanırken gözünüze kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.  Hepsi kirpik diplerinden uçlarına doğru kullanılmalı. Eğer bu şekilde kullanımının zor olacağını düşünüyorsanız, temiz bir rimel fırçasıyla bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?