• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Bitkisel yağlarla saç maskesi nasıl yapılır?

Bitkisel yağlarla saç maskesi nasıl yapılır?

Her kadın için saçları önemlidir. Bakımlı ve kolay şekil alabilen saçları bütün kadınlar ister. Ancak saçlar oldukça kolay yıpranır. Saçlar yıprandıktan sonra da iki şansınız vardır; ya saçınızı kestireceksiniz ya da saçınızı onarıcı ürünlerden faydalanacaksınız.

Yıpranmış saçları onarmak öyle kolay bir iş değildir. Saç bakımı hiç de cilt bakımı ile kıyaslandığında daha zor ve daha zahmetlidir. Ancak saçların görünüşteki etkisi göz önünde bulundurulduğunda harcanacak emek çok da önemli değildir.

Sağlıklı saçlar için kullanacağınız ürünler oldukça önemlidir.  Saçlarınız için kullanacağınız bakım ürünlerinin kalitesinden her zaman emin olamayız. Eğer saç bakım ürünleri bizim elimizden çıkıyorsa bu sıkıntı ortadan kalkacaktır.

Doğal saç maskeleri genellikle bitkisel yağlarla yapılmaktadır. Bu da saçları beslemektedir. Güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız saç maskelerinden faydalanmanız uygun olacaktır. Saç maskesi formülüiçinde evde kolaylıkla yapabileceğiniz malzemeler bulunmaktadır.

Saçları en iyi onaran yağlardan bir tanesi zeytinyağıdır.  Zeytinyağı ne kadar doğal olursa kıl köklerini o kadar güçlendirmektedir. Zeytinyağının etkisini güçlendirmek için susam yağı ve ısırgan tohumu yağını kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı, susam yağı ve ısırgan tohumu yağını eşit miktarda karıştırın. Karışımın miktarını saçlarınızın uzunluğuna göre siz belirleyebilirsiniz. Karışımı masaj yaparak saçınızın her yerine dağıtın. Diplerden uçlara kadar saçınızı bu güçlü yağlarla besleyin. Ardından saçlarınızı poşet gibi bir şeye sarın. Eğer onun üzerini de sıcak havlu ile sararsanız, saçınınız beklettiğiniz süre boyunca masaj etkisinde kalacaktır.

Saçınızı bu halde bir saat bekletmeniz yeterlidir.  Daha sonra saçlarınızı, saç tipinize uygun bir şampuan ve ılık suyla yıkayın. İçinde hiç kimyasal bulunmayan saç maskesi olumlu etkisini hemen gösterecektir. Yumuşacık saçlar aynı zamanda parlak ve canlı görüntüsüyle sizi bile şaşırtacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?