• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Binali Yıldırım’dan Sedat Peker’in iddialarına açıklama

Binali Yıldırım’dan Sedat Peker’in iddialarına açıklama

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Sedat Peker’in oğlu Erkam Yıldırım ile ilgili iddialarına ilişkin konuştu. Binali Yıldırım, ”Gerekli açıklamaları yaptım. Hukuki yollar açık. Biz de gerekli adımları atacağız”dedi.

Binali Yıldırım, gazeteci Cüneyt Özdemir’e açıklamalarda bulundu. Özdemir, “Bir gazeteci olarak bana yapılan açıklamayı sizlerle paylaşıyorum” diyerek Eski Meclis Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmeyi aktardı. Yıldırım, oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela’da bulunması hakkında “Venezuela’yı biraz meraktan, biraz da iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye sadece bir kez Aralık ayında ziyaret ettiğini” açıklaması yaptı.

Özdemir’in Yıldırım görüşmesine dair paylaştığı Twitter mesajları şöyle:

“Biraz önce Sayın Binali Yıldırım telefonla aradı ve oğlu ile ilgili Venezuela gezisine dair yanlış bir algı oluşturulduğunu belirtti. Oğlunun Venezuela’yı biraz meraktan biraz da iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye sadece bir kez Aralık ayında ziyaret ettiğini söyledi.

Heyetten ayrı gayrı resmi olarak geziye katıldığını kendi imkanları ile Kovid ile mücadelede kullanılacak malzeme götürdüğünü (başka ülkelere ziyarete gittiğinde de götürüyormuş) ayrıca çeşitli hayır işlerinde de bulunduğunu belirtti.

Bir açıklama daha

Binali Yıldırım, ilerleyen saatlerde Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili, “Gerekli açıklamaları yaptım. Hukuki yollar açık. Biz de gerekli adımları atacağız.” ifadelerini kullandı.

Tv100.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?