• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Allık nasıl sürülür? Allık sürmenin püf noktaları

Allık nasıl sürülür? Allık sürmenin püf noktaları

Güzel görünmek isteyen kadınlar bakımlı olabilmek için makyaj yapmayı tercih ederler.  Yapacakları makyaja öncelikle fondötenle başlayan kadınlar yüzlerine renk ve parlaklık vermek için allıksürmeyi ihmal etmezler. Anacak kadınların bu işlemi yaparken bazı püf noktalara dikkat etmeleri gerekir. Aksi takdir yanlı uygulanan bu işlem makyajın kötü olmasına sebep olacaktır.

Öncelikle yapacağınız makyajı nerede kullanacağınıza önem vermeniz gerekir. Sade bir kıyafetin üzerine yapacağınız abartı makyaj sizi komik bir duruma düşürebilir. O yüzden makyaj yapmadan önce kıyafet ve makyaj kombinini çok iyi ayarlamalısınız.

Kuru bir cilde sahipseniz krem allık kullanmamayı tercih etmelisiniz. Çünkü cildiniz kuru olduğu için krem şeklinde olan ürün cildinizde eşit şekilde dağılmayacaktır ve lekelenmelere sebep olacaktır. Bu yüzden kuru cilde sahip olanlara toz şeklinde bulunan ürünler önerilmektedir. Koyu ten rengine sahipseniz koyu renklerde olan ürünleri kullanmalısınız. Eğer açık bir ten renginiz bulunuyorsa açık renklerde yapacağınız allık seçimi sizin için daha uygun olacaktır.

Toz halde bulunan ürünler cilde çok canlı bir görünüm vermez. Ancak gün boyu etkili olduğu için daha çok tercih edilen ürünler arasındadır. Krem şeklinde olan ürünleri elinizle ya da süngerle sürmeniz gerekir. Ayrıca toz, likit ya da krem şeklinde bulunan allıkları öncelikle yüzünüzde geniş bir alana yayarak elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmalısınız. Daha sonra kalın bir fırçayla elmacık kemiklerinizin üzerinden geçerek bu noktaları belirgin hale getirebilirsiniz.

Aynı zamanda süreceğiniz allığın çok iyi olabilmesi için fırça seçimini iyi ayarlamalısınız. Toz şeklinde bulunan ürünler için orta kalınlıkta bir fırça seçebilirsiniz.  Ayrıca çok iyi bir görünüm oluşturabilmek için sürdüğünüz ürünü yanaklarınızda fırçayla iyice dağıtmaya çalışın. Gölgelendirme yapmak istiyorsanız sürdüğünüz yerin tam üzerine bir ton koyu allık kullanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?