• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Alın kırışıklarına karşı hangi önlemler alınmalıdır?

Alın kırışıklarına karşı hangi önlemler alınmalıdır?

Alın kırışıklıkları karşılaşılan kırışık problemlerinden biridir. Kadınların yaşını ortaya çıkardığı içinde, bunlardan hemen kurtulmak istenir. Bazı yöntemler ile bunu sağlamak ve oluşum öncesinde bazı önlemler almak mümkündür.

Kadınların hoşlanmadıkları sorunlardan biride ciltlerinde meydana gelen kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklar birçok çevresel faktörlerden dolayı ortaya çıkabilir. Özellikle rüzgar, güneş, sigara ve dengesiz beslenme gibi etkenler kırışıklıkların çıkmasına neden olmaktadır. Kırışıklıklar daha çok yüz bölgesinde olmaktadır. Yüz bölgesindede  en çok kırışık olan yerlerden birisi alın bölgesidir.

Alın kırışıklarını önlemek için öncelikle güneş ve güneş ışınlarından korunmamız gerekmektedir. Bu nedenle ister yaz olsun ister kış, güneş nemlendiricilerinizi mutlaka sürmeniz gerekir.Güneş kremlerinizin yüksek koruma faktörlü olmaları çok önemlidir. Alın kırışıklıklarını önlemek için diğer bir öneri ise, mimiklerinizi ve yüz kaslarınızı çok fazla kullanmamaktır.

Alın kırışıklıklarını önleyecek bazı hareketler sayesinde bunun önünegeçebilirsiniz. Alın kırışıklarına neden olan kas hareketlerinden kaçınmanın ötesinde, her iki elinizle alnınızı yukarıya doğru sıvazlamalıyız.Bu hareketleri günde birkaç defa yaparak daha sağlıklı bir görüntü oluşumuna kavuşabilirsiniz. Sigara kullanmakta alnınızda kırışık oluşumuna neden başka bir etkendir. Bu nedenle sigara içmemek gerekir.

Alın kırışıklarının giderilmesinde yardımcı olan bazı peelingler mevcuttur. Bunların içerisinde bitkisel peelingler veya diğer kimyasal peelingler her cilt tipine uygulanmaktadır. Bu peelingler sayesinde de alın kırışıklıkları önlenebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?