• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Akupunktur ile bel ağrılarına çözüm!

Akupunktur ile bel ağrılarına çözüm!

Bel ağrıları kadın ya da erkek fark etmeden herkesin karşılaşabileceği bir sorundur. Genellikle fıtık olması nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Elbette ilk önce tıbbi çözümler aranmalıdır. Ancak alternatif olarak günümüzde akupunkturda sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

Bu tedavi yöntemi uzun süre etkili olmaktadır. Özünde yapısal sorunları çözmek yattığı için iyi sonuçlar alınır. Genelde uzmanlar kulak ve vücut akupunkturu uygulamaktadır.

Akupunktur tedavisinde 4 aşama öne çıkar; ağrıyı giderme, adaleyi gevşetme, ödemi çözme ve psikolojik rahatlama sağlama.

 1. Vücutta var olan ağrı kesicileri tetikler. Uygulanan iğneler sayesinde vücut kendi kendine ağrı kesici özelliğe sahip olan endorfinin salgılanmasını sağlar. Bu sayede hasta dışarıdan bir ağrı kesici ilaç almadan ağrılarından kurtulur.
 2. Akupunktur bedende var olan kas gevşeticileri harekete geçirerek hastanın kas sıkışmalarını rahatlatır. Yine bu durumda da hasta dışarıdan kas gevşetici ilaç almaktan kurtulur.
 3. Yine iğneler sayesinden ödem çözücü bezler harekete geçirilir ve hastanın ekstra ödem çözücü kortizon hapları almasına gerek kalmaz. Fıtıklaşan bölgedeki ödemlerin ortadan kalkması sağlanarak bölgede bir rahatlama sağlanır. Böylece hastanın hissettiği baskı ortadan kalkar.
 4. Son olarak bu tedavide hastanın vücudunda bulunan sakinleştiriciler harekete geçirilir ve kişinin tedavi aşamasında daha sakin ve huzurlu hissetmesi sağlanır.

Hastanın şikâyetleri ve beldeki soruna göre değişebileceği gibi akupunktur seansları hafta 1-2 kez toplamda 10-15 seans arasında değişebilmektedir. Bu sizin hastalığınızın seyrine göre azabilir ya da artabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?